Каталог матеріалів

Урок №25 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Вид дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №25. Вид дієслова

Мета: ознайомити учнів з поняттям виду дієслова (доконаного і недоконаного), навчити розрізняти доконаний та недоконаний вид дієслова, розвивати навички правильного вживання дієслів обох видів у реченнях, закріпити вміння утворювати видову пару, виховувати мовну грамотність і уважність у використанні дієслів різних видів у власному мовленні;

Очікувані результати: правильно вживає апостроф та м’який знак у словах відповідно до правил української орфографії; пояснює причини написання апострофа та м’якого знака в різних випадках; виправляє помилки, пов’язані з неправильним використанням апострофа та м’якого знака; застосовує набуті знання у практичних завданнях, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. II. Знайдіть у тексті дієслова й запишіть їх у дві колонки: 1) неозначена форма; 2) особова форма. Доповніть кожну колонку власним прикладом.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. А. Яке з поданих дієслів означає завершену, результативну дію (доконаний вид), а яке – незавершену, нерезультативну (недоконаний вид)?

Слайд 10. Ознайомся.

Слайди 11-12. І. Запишіть послідовно дієслова у дві колонки: 1) доконаного виду; 2) недоконаного виду.

Слайд 12. Розглянь схему. М’який знак

Слайд 13. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Хтось із вас має виписати з тексту дієслова доконаного виду, а хтось – недоконаного. Перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Ознайомся. Видові пари.

Слайд 17. І. Зіставте подані видові пари дієслів. Визначте, як утворено форму доконаного виду в кожній парі (за допомогою суфікса, префікса чи зміни наголосу).

Слайд 18. І. Утворіть від поданих дієслів форми доконаного виду й запишіть.

Слайди 19-20. Щоденні 5.

Слайд 21. І. Спишіть фразеологізми, змінюючи вид дієслів.

Слайд 22. Перевіряємо.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Колір настрою».

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні