Каталог матеріалів

Урок №25 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Багатозначні слова. Пряме і переносне значення слів. Розпізнаю багатозначні слова, використовую їх у мовленні.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №25. Багатозначні слова. Пряме і переносне значення слів. Розпізнаю багатозначні слова, використовую їх у мовленні.

Мета: формувати в учнів поняття про багатозначність слів в українській мові, тренувати вміння правильно вживати багатозначні слова в мовленні; розширити уявлення учнів про значення слів і їх вживання; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Поміркуйте.

Слайд 7. Прочитай і відгадай загадки.

Слайд 8. Які значення слова ручка відомі тобі? Чи можна це слово

вважати багатозначним? Чому?

Слайд 9. Склади і запиши два речення зі словом ручка, яке означає:

зменшувальну форму від слова рука; деталь дверей.

Слайд 10. Прочитай це прислів’я і запиши його з пам’яті. Як ти його розумієш?

Слайд 11. Які ще значення слова голова ти знаєш? Довідайся про

значення цього слова за тлумачним словником.

Слайд 12. Склади і запиши речення з іншим значенням слова голова.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. З’ясуйте за допомогою тлумачного словника, скільки значень

мають ці слова.

Слайд 15. Запишіть кілька сполучень слів із різними значеннями.

Слайд 16. Досліди, як утворюється переноснезначення слова.

Слайд 17. Прочитай уривок із тексту. Випиши сполучення слів, у яких слова

вжито в переносному значенні.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19-20 .Утворіть сполучення слів і запишіть ті, у яких слова вжито

у прямому значенні. Здійсніть взаємоперевірку.

Слайд 21. Склади невелику казку «Летів кленовий листочок». Використай слова в переносному значенні.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні