Каталог матеріалів

Урок №24 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 24. Розв'язуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами

Мета: узагальнити математичну структуру та способи розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного; вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення; актуалізувати розуміння істотних ознак та двох способів розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного; узагальнити знання про математичну структуру задач на знаходження четвертого пропорційного та способи їх розв’язування – знаходження однакової величини та способу відношень; дослідження можливостей застосування кожного із зазначених способів для розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного; формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень; вдосконалювати вміння подавати трицифрове число у вигляді суми розрядних доданків; вдосконалювати розуміння змісту арифметичної дії ділення та способу перевірки правильності виконання арифметичної дії ділення; узагальнити способи ділення на двоцифрове число: на підставі конкретного змісту дії ділення та способу послідовного ділення; досліджувати кількість цифр у значенні частки при діленні на одноцифрове число; вдосконалювати навички ділення з остачею; розвивати навички письмового множення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Спосіб відношення.

Слайд 10. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Спосіб знаходження однакової величини.

Слайд 11. Що є «ключем» до розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом знаходження однакової величини? способом відношень?

Слайд 12. Задачі на знаходження четвертого пропорційного. План розв’язування.

Слайд 13. Завдання 1. Тарас змінив числове дане задачі 1 й одержав задачу 2.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Завдання 2. Визнач розрядний склад чисел. Подай кожне число у вигляді суми розрядних доданків двома способами. Усно визнач загальну кількість десятків; сотень у кожному числі. 267 308 94 450

Слайд 16. Завдання 3. Згадай означення арифметичної дії ділення. Доведи істинність поданих рівностей.

Слайд 17. Завдання 4. Знайди значення часток. У кожному випадку зістав кількість цифр у діленому та в значенні частки. Що цікаве можна помітити? Від чого залежить кількість цифр у значенні частки?

Слайд 18. Завдання 5. Прикинь без обчислень кількість цифр у значеннях часток.

Слайд 19. Завдання 6. Виконай ділення з остачею. Усно перевір результати.

Слайд 20. Завдання 7. Доведи істинність рівностей.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання задачі.

Спосіб знаходження однакової величини.

Слайд 23. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання задачі. Спосіб відношення.

Слайд 24. Завдання 1. План розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного.

Слайд 25. Завдання 1. Юрко змінив числове дане задачі. Як ця зміна вплине на розв’язання? Досліди, коли можна застосувати обидва способи розв’язання задачі на знаходження четвертого пропорційного.

Слайд 26. Завдання 1. Розв’язуючи задачу, зверни увагу ось на що.

Слайд 27. Завдання 2. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 28. Завдання 3. Доведи істинність рівностей.

Слайд 29. Завдання 4. Виконай ділення, якщо можливо — двома способами. 

Слайд 30. Завдання 5. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні