Каталог матеріалів

Урок №24 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Розрізнення спільнокореневих слів і форм того самого слова. Вимова і правопис слова кишеня.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №024. Розрізнення спільнокореневих слів і форм того самого слова. Вимова і правопис слова кишеня.

 

Мета: вчити розрізняти спільнокореневі слова і форми одного і того самого слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; розвивати зв'язне мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до рідного слова, багатства української мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 7. Сьогодні ми з вами навчимося розрізняти спільнокореневі слова і різні форми одного слова.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 85. Як перетворити кошеня на кишеню? Нам допоможуть букви, які позначають голосні звуки, та наголос.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Вправа 86. Прочитай вислови та їх пояснення. Це споріднені слова чи форми одного слова? Чому ти так гадаєш? Спиши два вислови та їх пояснення. Познач закінчення у виділених словах.

Слайд 11. Вправа 87. Утвори слова і форми слів.

Слайд 12. Вправа 87. Виконай завдання на вибір: запиши слова у два рядки: у перший — форми слова хмара, в другий — форми слова капуста або запиши слова у два рядки: у перший — споріднені слова до слова капуста, у другий — споріднені слова до слова хмара. Познач у споріднених словах корінь.

Слайд 13. Вправа 88. Прочитай. Спочатку спиши форми слів, а потім — спільнокореневі слова. У першому слові кожної групи познач закінчення та корінь.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 27. Прочитай вірш Лесі Пронь. Знайди та випиши спільнокореневі слова до слова єнот. Познач корінь.

Слайд 16. Вправа 28. Заміни кожне словосполучення одним словом, спільнокореневим до виділеного. Познач їх корінь.

Слайд 17. Завдання від Чомучки. Граматична арифметика.

Слайд 18. Вправа 29. Прочитай вірш. Знайди слово — назву маляти сови та випиши його форми. Познач закінчення.

Слайд 19. Завдання від Чомучки. Розгадай слова, упиши букви, яких не вистачає.

Слайд 20. Вправа 30. Напиши чотири слова, що відповідають поданій схемі.

Слайд 21. «Щоденні – 5» Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 22-23. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні