Каталог матеріалів

Урок №24 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Неозначена форма дієслова. Особова форма дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №24. Неозначена форма дієслова. Особова форма дієслова

Мета: навчити визначати неозначену та особову форми дієслова у реченнях, правильно вживати їх у мовленні, розвивати вміння правильно змінювати дієслова за особами та числами, сформувати навички правильного використання дієслів у різних граматичних формах у мовленні та письмі, виховувати мовну культуру та уважність під час виконання практичних завдань;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, ставлячи на місці пропуску найбільш доречне дієслово з поданих нижче. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Яке з виділених у реченнях дієслів називає дію конкретної особи?

Слайд 11. Ознайомся. Неозначена форма.

Слайд 12. Ознайомся. Синтаксична роль.

Слайд 13. І. Відновіть і запишіть фразеологізми, уставляючи пропущені слова. Скористайтеся поданими зображеннями-підказками.

Слайд 14. Зверніть увагу.

Слайд 15. І. Спишіть, розкриваючи дужки й дотримуючись правил милозвучності. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 16. І. Прочитайте речення. Визначте синтаксичну роль виділених дієслів. Скористайтеся питаннями, поданими в дужках.

Слайд 17. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви в магазині одягу. Складіть уявний діалог із продавцем / продавчинею (5-6 реплік), використавши кілька дієслів у неозначеній формі. Ви можете скористатися поданими сполученнями.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайди 19-20. Зверніть увагу.

Слайд 21. І. Запишіть послідовно дієслова у дві колонки: 1) неозначена форма; 2) особова форма.

Слайд 22. Перевіряємо.

Слайд 23. І. Прочитайте речення. Знайдіть у кожному з них особове дієслово та дієслово в неозначеній формі.

Слайд 24. Доберіть у порожні клітинки кросворда букви так, щоб по горизонталі вийшли дієслова. Запишіть слова у зошит. Визначте спільне та відмінне в будові цих слів.

Слайд 25. Виконайте завдання одного з варіантів.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні