Каталог матеріалів

Урок №24 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Народні мотиви в музиці та скульптурі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №24. Народні мотиви в музиці та скульптурі

Народні мотиви в інструментальній та професійній музиці. Оркестр, види оркестрів. Склад оркестрів.

Сприймання: М. Березовський Уривок із симфонії № 1 до мажор, Л. Ревуцький Уривок із симфонічної п’єси «Козачок», Ю. Шевчук. «Шумка-гопак» (фрагмент).

Виконання: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Запам’ятайте.

Слайд5-9. Слово вчителя

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11. Слово вчителя

Слайд12. Прослухайте: М. Березовський. Уривок із симфонії № 1 до мажор у виконанні академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»).

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14-17. Слово вчителя

Слайд18. Прослухайте: Л. Ревуцький. Уривок із симфонічної п’єси «Козачок» (у виконанні Національного оркестру народних інструментів України).

Слайд19. Слово вчителя

Слайд20. Дізнайтеся більше про творчість Л. Ревуцького.

Слайд21. Прогляньте: Л. Ревуцький. «Козачок»: відеофрагмент виступу Національного оркестру народних інструментів України.

Слайд22. Обговоріть.

Слайд23. Поміркуйте.

Слайд24-26. Слово вчителя

Слайд27. Запам’ятайте.

Слайд28. Слово вчителя

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Розгляньте схему симфонічного оркестру. Зверніть увагу на групи музичних інструментів та їх розташування на сцені. Поміркуйте, чому назви музичних інструментів на схемі виділено різними кольорами.

Слайд31. Прослухайте: Ю. Шевчук. «Шумка-гопак» (у виконанні оркестру «Київ-класік»; фрагмент).

Слайд32. Гімнастика для очей

Слайд33. Виконуємо українську народну пісню «Їхав козак за Дунай» під фонограму.

Слайд34. Заспівайте із друзями хором. Створіть ритмічний супровід до пісні на ударних та шумових інструментах.

Слайд35. Гра «Я — композитор/композиторка». Придумайте танцювальну мелодію за поданим ритмічним малюнком і відтворіть її на металофоні. Заспівайте свою пісню друзям.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд37-38. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд39. Вправа «Інтерв’ю»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні