Каталог матеріалів

Урок №23 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Зв'язок народного та професійного мистецтва

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №23. Зв'язок народного та професійного мистецтва. Народні пісні в професійній музиці. Побутові пісні.

Сприймання: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай» (фрагмент); Л. ван Бетховен Варіації на тему «Їхав козак за Дунай» (фрагменти); українські народні пісні «Гей, соколи!», «Взяв би я бандуру» в обробці О. Токар (фрагменти).

Розучування: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Запам’ятайте.

Слайд6. Слово вчителя

Слайд7. Розгляньте віночок українських побутових пісень. Висловіть припущення, про що вони розповідають.

Слайд8-12. Слово вчителя

Слайд13. Прослухайте українську народну пісню «Їхав козак за Дунай».

Слайд14-16. Розучуємо українську народну пісню «Їхав козак за Дунай».

Слайд17. Виконуємо українську народну пісню «Їхав козак за Дунай».

Слайд18. Створіть ритмічний супровід до пісні за допомогою рук і ніг, використовуючи різні способи видобування звуків: клацання, тупання, плескання тощо.

Слайд19. Гімнастика для очей

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Прослухайте: українська народна пісня «Їхав козак за Дунай» (у виконанні хорової капели та народного оркестру; фрагмент).

Слайд22. Прослухайте: Л. ван Бетховен. Варіації на тему «Їхав козак за Дунай» (обробка пісні для голосу в супроводі фортепіано, скрипки та віолончелі; обробка пісні для флейти і фортепіано; фрагменти).

Слайд23. Обговоріть.

Слайд24-28. Слово вчителя

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Слово вчителя

Слайд31. Прослухайте: українська народна пісня «Журавель» (у виконанні дитячого хору; фрагмент).

Слайд32. Прослухайте: П. Чайковський. Симфонія № 2 до мінор: фрагмент четвертої частини (у виконанні симфонічного оркестру).

Слайд33. Пригадайте.

Слайд34. Обговоріть.

Слайд35. Дізнайтеся більше про творчість П. Чайковського.

Слайд36. Слово вчителя

Слайд37. Прослухайте: українські народні пісні «Гей, соколи!», «Взяв би я бандуру» в обробці О. Токар (у виконанні театру пісні «Джерела»; фрагменти).

Слайд38. Обговоріть.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд40. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд41. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні