Каталог матеріалів

Урок №23 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Масова частка компонентів у суміші

«     »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок № 23. Масова частка компонентів у суміші

Мета: Навчити визначати масову частку компонентів у суміші за відомими масами речовин. Навчити розв’язувати задачі на знаходження масової частки компонентів у різних сумішах. Навчити учнів пояснювати значення масової частки компонентів у практичних ситуаціях, зокрема в хімічних розчинах і сплавах. Навчити учнів застосовувати знання про масову частку для підготовки розчинів заданої концентрації. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати: Учні зможуть застосовувати знання про масову частку для підготовки розчинів заданої концентрації. Учні зможуть пояснювати значення масової частки компонентів у практичних ситуаціях, зокрема в хімічних розчинах і сплавах. Учні зможуть розв’язувати задачі на знаходження масової частки компонентів у різних сумішах. Учні зможуть визначати масову частку компонентів у суміші за відомими масами речовин. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Коротко розкажіть про сутність кожного з методів? Наведіть приклади сумішей, які є у вашому класі? Розкажіть принцип дії дистилятора?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ви дізнаєтесь, як визначати масову частку компонентів у суміші та чому це важливо в реальному житті. Це знання допоможе вам розраховувати склад розчинів у хімії, контролювати якість продуктів у харчовій промисловості та навіть розуміти склад різних матеріалів, які використовуються в будівництві, медицині та інших сферах. Вміння працювати з масовою часткою компонентів знадобиться вам як у навчанні, так і в повсякденному житті!

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Вступ

Слайд 8. Робота в парі

Слайд 9. Масова частка

Слайд 10. Масова частка

Слайд 11. Робота в парі

Слайд 12. Обчислення маси компонента

Слайд 13. Масова частка розчиненої речовини в розчині

Слайд 14-17. Обчислення масової частки

Слайд 18. Підсумок

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20-29. Робота на уроці.

Слайд 30. Робота в зошиті

Слайд 30. Робота в групах

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 32. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні