Каталог матеріалів

Урок №23 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієслово як частина мови. Форми дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №23. Дієслово як частина мови. Форми дієслова

Мета: ознайомити учнів з поняттям дієслова як частини мови, його морфологічними ознаками та синтаксичною функцією в реченні, навчити розпізнавати форми дієслова, сформувати вміння визначати граматичні ознаки дієслова (час, особу, число, рід, вид) і правильно вживати їх у контексті, виховувати уважність та відповідальність при виконанні завдань, пов'язаних із вивченням дієслів;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Доберіть до кожного зображення по два дієслова вказаної

тематичної групи.

Слайд 8. Ознайомся. Загальне значення дієслова.

Слайд 9. Ознайомся. Морфологічні ознаки, синтаксична роль.

Слайди 10-11. І. Прочитайте текст, добираючи з дужок найбільш доречне, на вашу думку, дієслово.

Слайд 12. ІІ. Зіставте подані нижче твердження з текстом. Які з них суперечать прочитаному?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. І. Спишіть рвчення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть дієслова відповідно до їхньої синтаксичної ролі. Назвіть однорідні члени речення

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. ІІ. Визначте усно число й час дієслів в останньому реченні.

Слайд 17. Ознайомся. Форми дієслова.

Слайд 18. І. Запишіть дієслова залежно від їхньої форми в п’ять рядків. У кожному рядку має бути три дієслова.

Слайд 19. Перевіряємо.

Слайд 20. І. Зіставте два тексти. Чим вони подібні? За допомогою чого передано послідовність і динамізм розповіді? У якому з текстів є несподіване закінчення?

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні