Каталог матеріалів

Урок №22 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Утворення числа 5. Склад числа. Многокутники: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

 

Урок №22.

Тема. Утворення числа 5. Склад числа. Многокутники: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник.

Мета: формувати поняття про склад числа 5; вчити утворювати число 5 додаванням числа 1 до попереднього в натуральному ряді; формувати вміння складати рівності на основі складу числа, визначати послідовності подій, послідовності чисел у натуральному ряді; ознайомити учнів із многокутниками: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, товариськість, любов до математики.

Математичні компетентності. Лічба в межах 5. Утворення числа 5 додаванням числа 1 до попереднього в натуральному ряді. Розуміння складу числа. Складання рівностей на основі складу числа. Визначення послідовності подій, послідовності чисел у натуральному ряду. Складання запитань зі словом «скільки». Многокутники: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник.

Ключові компетентності. Уміння будувати правильні судження. Розвиток м’язів кисті рук.

Інтегрований навчальний зміст. Кімнатні рослини. Догляд за ними.

Очікувані результати:

  • вміють утворювати число 5 додаванням числа 1 до попереднього в натуральному ряді;
  • складають рівності на основі складу числа;
  • визначають послідовності подій, послідовності чисел у натуральному ряді;
  • пояснюють, що таке многокутники: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник;
  • використовують отримані знання в повсякденному житті.

Обладнання. Паперові та каркасні моделі многокутників: трикутника,

чотирикутника (різностороннього, прямокутника/квадрата, п’ятикутника та інших). Набір карток-фішок з цифрами 1, 2, 3, 4, 5. Набір п’яти однакових паличок для індивідуальної роботи. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над загадкою.

Слайд 4. Робота над загадкою.

Слайд 5. Робота над загадкою.

Слайд 6. Повторення вивченого матеріалу. Склад чисел 2, 3.

Слайд 7. Повторення вивченого матеріалу. Склад числа 4.

Слайд 8. Підготовчі вправи. Лічба.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 9. Повідомлення теми та завдань уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Утворення числа 5.

Слайд 11. Утворення числа 5.

Слайд 12. Що було раніше?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Лічба. Поняття «найтонша», «найдовша».

Слайд 15. Письмова вправа.

Слайд 16. «Родина» числа.

Слайд 17. Робота з предметними малюнками.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого.

Слайд 19. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 20. Письмова вправа.

Слайд 21. Завдання від Мудрика.

Слайд 22. Практична робота.

Слайд 23. Робота з геометричними фігурами.

Слайд 24. Гра «Многокутник». Робота в парах.

Слайд 25. Рухлива вправа

Слайд 26. Закріплення вивченого матеріалу. Склад числа 5.

Слайд 27. Закріплення вивченого матеріалу. Склад числа 5.

Слайд 28. Закріплення складу числа 5.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Інтерв'ю».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні