Каталог матеріалів

Урок №22 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Танець у мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №22. Танець у мистецтві. Український народний танець. Фольклор.

Сприймання: відеозапис «Гопак», українські народні танці гопак, козачок, метелиця (фрагменти); український народний танець аркан (відеофрагмент).

Виконання: «Ми — козаки» (сл. і муз. М. Назарця).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-6. Вирушаймо в Країну українських народних танців.

Слайд7-8. Завітаймо в гості до знавців народної хореографії, які розкажуть нам про особливості українського танцювального мистецтва.

Слайд9. Прогляньте: відеозапис «Гопак» (у виконанні Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського).

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11. Слово вчителя

Слайд12. Прогляньте: уривок із мультфільму «Це — наше, і це — твоє. Всесвітньовідомий танок гопак — наш!» (телеканал ПЛЮСПЛЮС).

Слайд13. Обговоріть.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Гра «Урок танців». Об’єднайтесь у пари. Увімкніть відеозапис танцю козачок. Стежте за рухами танцюристів і повторюйте за ними прості елементи. Яка пара затанцює найкраще?

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Прослухайте: українські народні танці гопак, козачок, метелиця (у виконанні оркестру народних інструментів; фрагменти).

Слайд18. Слово вчителя

Слайд19. Прогляньте: український народний танець аркан (відеофрагмент виступу хореографічного колективу).

Слайд20. Обговоріть.

Слайд21. Об’єднайтесь у групи. Дослідіть, які національні танці є культурним надбанням інших народностей, що мешкають в Україні.

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Виконуємо пісню М. Назарця «Ми — козаки» під фонограму.

Слайд24. Спробуйте себе в ролі соліста/солістки, а приспів виконайте разом з однокласниками хором. Запишіть спів на диктофон та оцініть власне виконання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд26. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд27. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні