Каталог матеріалів

Урок №21 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо письмове множення на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 21. Вивчаємо письмове множення на одноцифрове число

Мета: формувати навички виконання письмового множення на одноцифрове число в межах 1000; удосконалювати навички усних обчислень; зіставити усний та письмовий прийоми множення на одноцифрове число; ознайомити із способом письмового множення одноцифрового числа на двоцифрове та трицифрове шляхом переставляння множників; актуалізувати правила множення та ділення з числами 0 і 1; ділення рівних чисел, множення і ділення на розрядну одиницю та уміння їх застосовувати в обчисленнях; перенести алгоритм письмового множення на випадки обчислення, коли перший множник містить нуль в середині запису, формувати вміння виконувати письмове множення на одноцифрове число; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу шляхом зіставлення задач, в яких продуктивність спільної праці знаходять дією додавання із задачами, в яких спільну продуктивність знаходять дією віднімання; вдосконалювати навички ділення з остачею; актуалізувати вміння застосовувати правило порядку виконання дій та знаходити значення числових математичних виразів на чотири дії; вдосконалювати уміння знаходити значення виразу зі змінною; знаходити частину від числа та число за величиною його частини; виконувати арифметичні дії додавання та віднімання з іменованими числами, розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 10-11. Завдання 2. Знайди значення добутків усно та письмово. Зістав усний і письмовий прийоми. Чим відрізняється письмове множення від усного?

Слайд 12. Завдання 3. Знайди значення добутків письмово.

Слайд 13. Завдання 4. Виконай обчислення, згадавши відповідні правила

Слайд 14. Завдання 5. Виконай обчислення, застосувавши письмовий прийом.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16-18. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; задачі 2 і 3. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання?

Слайд 19. Завдання 7. Знайди значення виразу зі змінною. Скільки значень має поданий вираз зі змінною? Від чого це залежить?

Слайд 20-21. Завдання 8. Знайди:

Слайд 22-23. Завдання 9. Виконай арифметичні дії з іменованими числами. Запиши результати.

Слайд 24. Завдання 10. Знайди ділене, використавши правило перевірки ділення з остачею.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання, виконані ученицями. Визнач, чим відрізняється письмове множення від усного.

Слайд 27. Завдання 2. Розглянь добутки. Тарас вважає: щоб знайти їх значення, спочатку доцільно застосувати переставний закон множення. Чи можна з ним погодитись? Знайди значення добутків.

Слайд 28. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 29. Завдання 4. Виконай множення.

Слайд 30. Завдання 5. Знайди значення добутків письмово з коментарем.

Слайд 31-32. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 33-34. Завдання 7. Виконай ділення з остачею, перевір результати. Прочитай рівності, що є перевіркою результатів, якщо можливо — двома способами.

Слайд 35-37. Завдання 8. Розв’яжи рівняння. Знайди суму коренів рівнянь.

Слайд 38. Завдання 9. Знайди значення виразів.

Слайд 39. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні