Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Народні герої в мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №21. Народні майстри та майстрині. Мандрівка Україною (регіонами). Народна інструментальна музика. Народні інструменти. Троїсті музики. Самозвучні інструменти (ідіофони).

Сприймання: Л. Колодуб. «Старосвітські гуцульські награвання», віночок українських народних мелодій.

Виконання: «Під небом синім» (сл. і муз. Д. Пташинської).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Запам’ятайте.

Слайд9. Прослухайте: уривок зі старовинної української «Думи про Марусю Богуславку», 17-те ст. (у виконанні кобзаря).

Слайд10. Прогляньте: уривок із мультфільму «Маруся Богуславка» (реж. Н. Василенко, 1966).

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12-13. Слово вчителя

Слайд14. Запам’ятайте.

Слайд15. Прогляньте: українська народна пісня «Засвіт встали козаченьки» (у виконанні чоловічої хорової капели).

Слайд16. Прослухайте: М. Лисенко. Інтродукція з опери «Тарас Бульба»: українська народна пісня «Засвіт встали козаченьки» (у виконанні симфонічного оркестру).

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд18. Слово вчителя

Слайд19. Розгляньте картину, на якій зображено ідеалізований образ козака — захисника українського народу.

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Прослухайте: А. Бойко. Варіації на тему української народної пісні «Взяв би я бандуру» (у виконанні Р. Гриньківа).

Слайд22. Об’єднайтесь у пари і заграйте на онлайн-бандурі, намагаючись створити власну мелодію (натисніть на бандуру). Поділіться одне з одним своїми враженнями.

Слайд23. Знайдіть в інтернет-джерелах музичні композиції, в яких поєднано звучання народних та сучасних електронних інструментів. Збережіть цей запис на своїх ґаджетах.

Слайд24. Гімнастика для очей

Слайд25. Прослухайте пісню М. Назарця «Ми — козаки».

Слайд26-28. Розучуємо пісню «Ми — козаки».

Слайд29. Виконуємо пісню «Ми — козаки».

Слайд30. Об’єднайтесь у дві групи. Візьміть улюблені ударні або шумові інструменти і виконайте ритмічний супровід до пісні.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд32. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд33. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні