Каталог матеріалів

Урок №21 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Лексичні помилки (практично)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 21.

Тема. Лексичні помилки (практично)

Мета: закріпити знання учнів щодо виявлення та виправлення лексичних помилок у мовленні; поглибити практичні навички використання лексичних засобів у контексті, розвиваючи мовленнєву грамотність; сприяти розвитку критичного мислення шляхом аналізу та обговорення речень із лексичними помилками; підвищити мовленнєву культуру учнів через вправи на уникнення поширених лексичних помилок у письмових та усних висловлюваннях.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця правильно ідентифікує лексичні помилки в текстах та усному мовленні; виправляє лексичні помилки у власних висловлюваннях; розуміє основні причини виникнення лексичних помилок та вчиться їх уникати; зміцнює свою мовленнєву культуру та підвищує якість письмових та усних висловлювань; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте діалог.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 10. Пригадай.

Слайд 11. Виберіть із дужок потрібне слово.

Слайд 12. Відредагуйте речення та запишіть їх.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Прочитайте текст двічі і перекажіть його (усно). Доповніть свою розповідь такими прикладами запозичених слів, дібравши до них питомі українські відповідники: фактор, прогрес, процент, горизонт, фотокартка, тротуар, фонтан, аплодисменти, спектакль, фіаско.

Слайд 17. Культура слова. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайди 18-20. Тестові завдання.

Слайд 21. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні