Каталог матеріалів

Урок №20 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Народні майстри та майстрині

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №20. Народні майстри та майстрині. Мандрівка Україною (регіонами). Народна інструментальна музика. Народні інструменти. Троїсті музики. Самозвучні інструменти (ідіофони).

Сприймання: Л. Колодуб. «Старосвітські гуцульські награвання», віночок українських народних мелодій.

Виконання: «Під небом синім» (сл. і муз. Д. Пташинської).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8-11. Розгляньте зображення українських народних музичних інструментів. Зверніть увагу, на які групи їх поділяють. Які з цих інструментів вам вже були відомі, а які ви бачите уперше?

Слайд12. Духові інструменти

Слайд13. Завітаймо в гості до народного майстра, який власноруч виготовляє сопілки.

Слайд14. Духові інструменти

Слайд15. Прослухайте: Л. Колодуб. «Старосвітські гуцульські награвання» (соло на сопілці).

Слайд16-17. Духові інструменти

Слайд18-20. Струнні та ударні інструменти

Слайд21. Прогляньте: Віночок українських народних мелодій (відеофрагмент виступу ансамблю «Троїсті музики» Національного академічного оркестру народних інструментів).

Слайд22. Обговоріть.

Слайд23. Запам’ятайте.

Слайд24. Самозвучні інструменти

Слайд25. Запам’ятайте.

Слайд26-28. Самозвучні інструменти

Слайд29. Дізнайся з додаткових джерел, у яких іще народів є інструмент, схожий на дримбу.

Слайд30. Гра «Упізнай інструмент». Розгляньте зображені самозвучні народні інструменти і послухайте, як вони звучать. Спробуйте розпізнати кожен інструмент.

Слайд31. Гімнастика для очей

Слайд32. Виконуємо пісню Д. Пташинської «Під небом синім» під фонограму.

Слайд33. Об’єднайтесь у дві групи. Оберіть улюблені ударні інструменти і створіть ритмічний супровід до пісні. Кожна група відбиває свій ритмічний малюнок.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд35. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд36. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні