Каталог матеріалів

Урок №2 для 4 класу з образотворчого мистецтва за О. Калініченко - Близькі сусіди – Білорусь і Молдова. Вісь симетрії. Створення витинанки «Дерево життя».

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №02 Близькі сусіди – Білорусь і Молдова. Вісь симетрії. Створення витинанки «Дерево життя»

Мета: поглибити знання учнів про країни-сусіди України; вчити шукати спільні та відмінні риси у декоративно-прикладному мистецтві; навчати учнів передавати художній образ дерева, як символ української духовності; 

розвивати творчу уяву, аналітичне та художньо-образне мислення через створення зразків декоративно-прикладного мистецтва, практичні навички роботи в техніці витинанка;

виховувати любов до прекрасного через сприйняття та відтворення символів, повагу до культурної спадщини народу, естетичний смак, старанність, охайність.

Обладнання: мультимедійний комплект, кольоровий папір, ножиці, клей.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Послухайте вірш.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Вправа «Незакінчене речення» (Подумайте та продовжіть речення)

Слайд5. Прочитайте прислів’я. Поясніть його значення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд6. Сусідами можуть бути не тільки люди, але і країни. Послухайте вірш, та пригадайте, які держави межують з Україною.

Слайд7. Завітаймо до сусідів — білорусів і молдаван.

Слайд8. Дерево життя завжди зображається квітучим. Згідно з давніми традиціями, воно має вершечок, стовбур, коріння чи вазон. Верхівку дерева увінчує квітка, яку зазвичай охороняє пара пташок.

Слайд9. Порівняйте зображення Дерева життя у творах декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів різних країн. Що в них спільного? Яке з них сподобалося вам найбільше?

Слайд10. Зазвичай композиція Дерева життя симетрична. Щоб створити симетричну витинанку, папір послідовно складають удвоє, вчетверо, увосьмеро.

Слайд11. Запам’ятайте!

Слайд12. Якщо папір складається вдвоє, то вісь симетрії проходить посередині аркуша й ділить зображення на дві дзеркальні половини.

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд14-15. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд16. Створіть витинанку «Дерево життя»: просту в одному кольорі або складнішу з кількох кольорів (кольоровий папір, картон).

Слайд17. Послідовність створення витинанки «Дерево життя». Спочатку продумайте композицію витинанки. Доберіть гармонійні кольори для тла й основного зображення.

Підсумок

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Продемонструйте власні вироби. Прикрасьте свою оселю витинанкою, створеною власноруч.

Слайд20. Знайдіть у мережі Інтернет інформацію про українську витинанку. Поділіться новими знаннями з друзями та подругами.

Рефлексія

Слайд21. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні