Каталог матеріалів

Урок №19 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач та вправ на округлення натуральних чисел. Самостійна робота №2 .

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 19. Розв’язування задач та вправ на округлення натуральних чисел. Самостійна робота №2.

Мета: закріпити на практиці поняття і вміння округлення чисел, засвоєння правила округлення натуральних чисел до будь-якого розряду; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні самостійно здійснюють округлення натуральних чисел різних розрядів; виконують різнорівневі завдання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки математики.

Слайд 7. Математична розминка.

Слайд 8-9. Життєва математика. Задачі.

Слайд 10. Завдання на логіку.

Слайд 11. Обчислити усно.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12-13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 15-16. Робота з підручником. Завдання 3 рівня складності № 191, 194.

Слайд 16-20. Самостійна робота №2.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Завдання: Округлити числа до:

1) десятків: 17 777; 30 587; 40 099;

2) сотень: 3592; 4305; 12 807;

3) тисяч: 88 878; 9 099;

4) їх найвищого розряду: 795 692.

Слайд 23. Завдання. Запиши всі цифри, які можна підставити замість зірочки, щоб округлення було виконано правильно:

 25* ≈ * 260;

 93*4 ≈ 9300;

 4*37 ≈ 4000;

 *579 ≈ 9000.

Слайд 24. Завдання. Український вантажний літак «Мрія» перевіз найбільший в історії авіації моновантаж вагою 187 600 кг. Округли це число до тисяч кілограмів та подай у тонах.

Слайд 25. Індивідуальна робота. Вправи підвищеної складності.

Завдання. У шухляді лежить 20 білих, 19 чорних і 18 червоних кульок. Яку найменшу кількість кульок навмання треба взяти із шухляди, щоб серед них було хоча б по одній кульці кожного кольору?

Підсумок

Слайд 26. Підсумок уроку. Усне опитування. Гра «Вірю – не вірю».

Рефлексія

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні