Каталог матеріалів

Урок №19 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Дитячий фольклор та іграшки

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №19. Дитячий фольклор та іграшки. Народні дитячі пісні. Дитячий фольклор. Дитячі забави.

Сприймання: українська колискова пісня «Гойда-гойда», українські народні пісні «Пісня про зайчика», «Женчичок-бренчичок» в обробці

М. Леонтовича (фрагменти).

Розучування: «Під небом синім» (сл. і муз. Д. Пташинської).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Розгляньте кошик дитячого фольклору. Які види пісень є в ньому?

Слайд6-10. Слово вчителя

Слайд11. Прослухайте: дитячий фольклор: лічилки, дражнилки, забавлянки (у виконанні дитячого хору).

Слайд12. Запам’ятайте.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14. Запам’ятайте.

Слайд15. Слово вчителя

Слайд16. Прослухайте: українська колискова пісня «Гойда-гойда» (у виконанні Н. Матвієнко та дитячого хору).

Слайд17. Слово вчителя

Слайд18. Прослухайте: українські народні пісні «Пісня про зайчика», «Женчичок-бренчичок» в обробці М. Леонтовича (у виконанні дитячого хору; фрагменти).

Слайд19-20. Слово вчителя

Слайд21. Дізнайтеся більше про творчість М. Леонтовича, скориставшись власним ґаджетом.

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Прослухайте пісню Д. Пташинської «Під небом синім».

Слайд24-25. Розучуємо пісню «Під небом синім».

Слайд26. Виконуємо пісню «Під небом синім».

Слайд27. Заспівайте пісню разом із друзями під акомпанемент музичного інструмента. Спробуйте жестами рук і мімікою показати зміст пісні.

Слайд28. Гра «Зимонька-зима». Об’єднайтесь у пари. Пригадайте, в які зимові ігри вам подобається грати. А тепер хтось із вас під музику показує рухами й мімікою зимову розвагу, а інший — відгадує. Потім поміняйтесь ролями.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд30. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд31. Рефлексія «5 пальців»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні