Каталог матеріалів

Урок №19 з української мови для 6 класу за О. Заболотним, В. Заболотним - Активна та пасивна лексика.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 6 класу за програмою НУШ. 2023 рік.

 

Урок №19. Активна і пасивна лексика

Мета: ознайомити учнів із поняттями «активна лексика» і «пасивна лексика»; виробляти навички розпізнавання архаїзмів, історизмів, неологізмів у мовленні, доцільного використання їх у власних висловлюваннях; розвивати спостережливість, культуру усного та писемного мовлення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає, що таке активна і пасивна лексика; наводить приклади архаїзмів, історизмів, неологізмів; вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; виокремлює та розрізняє власне українські та іншомовні слова; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; користується різними видами словників; визначає окремі деталі, що сприяють або заважають комунікації; наводить кілька аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції, використовуючи типові мовленнєві конструкції, доречні цитати з тексту для увиразнення власних поглядів, ідей, переконань; читає тексти різних функціональних стилів і мовленнєвих жанрів у різний спосіб (оглядово, вибірково тощо) відповідно до мети читання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Цікаво знати.

Слайд 8. Цікаво знати.

Слайд 9. Цікаво знати.

Слайд 10. Цікаво знати.

Слайд 11. Гра «Відгадайте фразеологізм». Розгляньте зображення, яке згенерувала нейромережа та назвіть фразеологізм, який йому відповідає.

ІІ. Основна частина

Слайд 12. Виконайте завдання.

Слайд 13. Ознайомтеся.

Слайд 14. Ознайомтеся.

Слайд 15. Ознайомтеся.

Слайд 16. Ознайомтеся.

Слайд 17. Ознайомтеся.

Слайд 18. Ознайомтеся.

Слайд 19. Ознайомтеся.

Слайд 20. Поміркуйте.

Слайд 21. Виконайте завдання.

Слайд 22. Виконайте завдання.

Слайд 23. Творча робота.

Слайд 24. Ознайомтеся.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

Слайд 26-27. Щоденні 5.

Слайд 28. Виконайте завдання.

Слайд 29. Виконайте завдання.

Слайд 30. Ознайомтеся.

Слайд 31 Робота в групі.

Слайд 32. Виконайте завдання.

Слайд 33. І таке буває…

Слайд 34. Правила наголошення слів.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 35. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Коктейль знань».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні