Каталог матеріалів

Урок №17 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Засновники Києва. Козаки – захисники України.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Я досліджую світ. Автори: Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, О. Л. Хомич,

І. Лаврентьєва, Н. В. Андрук, К. С. Василенко» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №17. Засновники Києва. Козаки – захисники України

 

Очікувані результати:

Учні формують уявлення про засновників Києва та козаків як захисників України; засвоюють знання про історію виникнення Києва та роль козаків у захисті країни; поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її; навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

учити розпізнавати історичні постаті та події, пов'язані з заснуванням Києва; учити про значення козаків у історії України та їхню роль як захисників; ознайомлювати з історією виникнення Києва; вдосконалювати навички аналізу та сприйняття усної інформації; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; самоорганізовуватися до навчальної діяльності; будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі; виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку; виховувати патріотичні почуття та повагу до історії своєї країни;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи); оволодіння навичками презентації;

соціальної: оволодіння навичками стосунків; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вдосконалювати уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення до збереження здоров’я свого та оточуючих; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; навички попередження соціальних непорозумінь.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, LEGO.

Хід уроку

Ранкове коло

Слайд 2. Ранкове коло.

Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд 3. Як почуває себе ненька Україна?

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 4. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Розгадайте ребус.

Слайд 6-13. Слухаємо. Розповідаємо.

Фізкультхвилинка

Слайд 14. Рухлива вправа.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 15. Прочитай легенду про засновників Києва

Слайд 16. Поміркуй

Слайд 17. Пригадай.

Слайд 18. Розглянь герб Києва.

Слайд 19-29. Цікаві факти про Київ.

. Гімнастика для очей

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Поміркуй.

Слайд 32 Розкажи за малюнком

Закріплення вивченого

Слайд 33 Розкажи за малюнком

Слайд 30. Поміркуй та розкажи

Усвідомлення набутих знань

Слайд34. Інтерактивна вправа

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво ”

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні