Каталог матеріалів

Урок №17 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Органи чуття. Узагальнення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» з використанням підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах) Підручник: «Я досліджую світ. Автори: Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ольга Гнатюк, Ніна Павич (2023)»

 

Урок № 17. Тема «Органи чуття. Узагальнення»

Очікувані результати: учні поповнюють словниковий запас; закріплюють знання про органи чуття; розвивають навички самодисципліни; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

учити гігієні органів чуття; учити самодисципліні; вдосконалювати навички аналізу ситуації; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (будувати монологічне мовлення, говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіти навичками гігієни, самодисципліни; проектувати стратегії свого життя з урахуванням власних інтересів; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: розвивати уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа;

здоров’язберігаючої: формувати навички гігієни; розвивати дбайливе ставлення до свого здоров’я: розпорядок дня.

Обладнання та наочність: мультимедійна презентація, кубики LEGO.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Слайд 2.

Любі діти, добрий день!

Сил, натхнення на весь день!

А ще праці і старання!

Тож вперед - всі до навчання!

 

Слайд 3. Ранкове коло.

Під веселу музику станемо в коло і привітаємось теплими обіймами.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 4.

Пригадай!

Для чого потрібні органи чуття?

Скільки їх у людини?

Назвіть тварин, які мають таку саму кількість органів чуття.

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні підсумуємо свої знання про органи чуття.

Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

Розгорніть підручники на сторінці 52.

Слайд 5. Робота з ілюстраціями.

Пригадай, шкіра – орган дотику

Опиши, що ми відчуваєм торкаючись кожного з цих предметів.

Слайд 6. Робота з ілюстраціями.

Пригадай, вуха – орган слуху

Опиши, що ми почуєм, прислухавшись до цих предметів.

Слайд 7. Робота з ілюстраціями.

Пригадай, язик – орган смаку

Опиши, смак кожного з цих предметів.

Слайд 8. Робота з ілюстраціями.

Пригадай, очі – орган зору

Розкажи, коли нам допомагає орган зору.

Слайд 9. Робота з ілюстраціями.

Пригадай, ніс – орган нюху

Опиши, які запахи ми відчуваєм, досліджуючи ці предмети.

Фізкультхвилинка

Слайд 10. Рухлива вправа.

Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та гарним настроєм.

Слайд 11. Гра «Хто більше?»

Назвіть якомога більше предметів за вказаними ознаками.

Що на смак солодке?

Що на дотик колюче?

Що на слух гучне?

Що на погляд яскраве?

Що на запах приємне?

Робота в зошитах.

Слайд 13. Сторінка 50. Вправа 2.

Діти, розгорніть зошити на сторінці 50.

Поміркуйте.

Чи правильно художник зобразив органи чуття?

Виправ помилки художника.

Слайд 14 Сторінка 50. Вправи 5.

Що можна дізнатись про грушу за допомогою органів чуття?

 

Слайд 15. Гра «Так чи ні?»

Плескайте в долоні, якщо «так», тупайте ногами, якщо «ні»

Орган слуху – це шкіра.

Орган нюху – це ніс.

Вуха – орган смаку.

Очі – орган зору.

Бінокль допомагає нюху.

Для збереження смаку - їж гаряче.

Шкіру слід тримати в чистоті.

Чистити вуха слід чимось гострим.

Для слуху корисна гучна музика.

Очі розрізняють кольори.

Фізкультхвилинка

Слайд 16. Рухлива вправа.

Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та гарним настроєм.

Закріплення вивченого

Слайд 17 Попрацюйте в групах.

Опишіть, що може відчути людина в цьому саду завдяки кожному органу чуття.

1) Що можна побачити?

2) Що можна почути?

3) Які запахи можна відчути?

4) Що можна відчути шкірою?

5) Чим можна посмакувати?

Усвідомлення набутих знань

Підведемо підсумок.

Що ви пам’ятаєте про органи чуття?

Чому важливо берегти їх?

Слайд 18. Висновок

Людина пізнає світ за допомогою органів чуття.

У людини 5 органів чуття.

Шкіра – орган дотику.

Очі – орган зору.

Вуха – орган слуху.

Ніс – орган нюху.

Язик – орган смаку.

Слайд 19. Інтерактивна вправа.

З'єднай предмет з відповідним органом чуття.

Перетягни картинки у відповідне поле.

Рефлексія

Слайд 20. Рефлексія

  • Рефлексія «Мій настрій».
  • Розфарбуй яблуко відповідним кольором.
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні