Каталог матеріалів

Урок №15 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Правопис складних слів разом і з дефісом. Зміни приголосних під час творення слів за допомогою суфіксів ­ськ­, ­ств­

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №15. Правопис складних слів разом і з дефісом. Зміни приголосних під час творення слів за допомогою суфіксів -ськ-, -ств-

Мета: повторити та закріпити правила правопису складних слів разом і з дефісом; ознайомити учнів зі змінами приголосних при творенні слів за допомогою суфіксів -ськ-, -ств-; навчити правильно використовувати ці правила на практиці, розвивати в учнів орфографічну грамотність, логічне мислення та вміння аналізувати мовні явища; удосконалювати навички роботи з текстами різних типів і стилів.

Очікувані результати: правильно пише складні слова разом і з дефісом, зможе пояснити зміни приголосних при творенні слів із суфіксами -ськ-, -ств-, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Утворіть і запишіть складні іменники, поєднуючи слова з різних рамок. Кожне слово можна використати лише один раз.

Слайд 11. Розглянь схему. Правопис складних слів.

Слайди 12-13. Запишіть послідовно слова у дві колонки: 1) ті, що пишемо разом; 2) ті, які пишемо з дефісом.

Слайд 14. Спишіть словосполучення, утворюючи від поданих у дужках слів складні прикметники.

Слайд 15. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Розглянь схему. Зміни приголосних.

Слайд 18. І. Утворіть від поданих іменників прикметники за допомогою суфікса -ськ- і запишіть.

Слайд 19. II. Утворіть і запишіть від виділених слів іменники за допомогою суфікса -ств-(о).

Слайд 20. І. Спишіть речення, уставляючи на місцях пропусків прикметники, утворені від поданих власних назв.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні