Каталог матеріалів

Урок №14 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про частини цілого

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 14. Узагальнюємо знання про частини цілого

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно частини величини; величин та одиниць їх вимірювання. Актуалізувати уміння застосовувати спосіб одержання частин цілого, поняття про чисельник та знаменник. Узагальнити й систематизувати знання учнів про величини як загальні властивості об’єктів оточуючого світу, про процес вимірювання величин та про одиниці вимірювання довжини, маси, місткості й часу та співвідношення між різними одиницями однієї величини; актуалізувати уміння замінювати складене іменоване число – простим, просте – складеним. Розвивати вміння працювати з даними. Актуалізувати поняття частини; уміння порівнювати частини; вміння застосовувати правила знаходження частини від цілого (числа) та знаходження цілого (числа) за величиною його частини. Вдосконалення уміння розв’язувати складені задачі, які містять знаходження частини від числа.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Усний рахунок.

Слайд 6-8. Узагальнення й систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Запиши, яку частину кожної фігури зафарбовано. Назви в кожному дробу чисельник; знаменник. Що цікаве можна помітити?

Слайд 13. Згадайте!

Слайд 14. Завдання 2. Які основні величини ти знаєш? Згадай відомі тобі одиниці вимірювання довжини; маси; часу; їхні співвідношення (див. вкладку 6). Подай кожне іменоване число в інших одиницях вимірювання.

Слайд 15-16. Завдання 3. Виконай дії з іменованими числами. Запиши результати.

Слайд 17-18. Завдання 4. Згадай правила знаходження частини від числа та числа за величиною його частини. Знайди:

Слайд 19. Фізкультхвилинка

Слайд 20-22. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилося? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 23-25. Завдання 6. Розв’яжи рівняння попарно. Що цікаве можна помітити?

Слайд 26-27. Завдання 7. Знайди деякі розв’язки кожної нерівності.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Завдання 1. Назви, яку частину кожного круга зафарбували. Назви чисельник і знаменник кожного дробу.

Слайд 30. Завдання 2. Які основні величини ти знаєш? Назви відомі тобі одиниці вимірювання довжини; маси; місткості; часу. Скільки менших одиниць міститься в більшій?

Слайд 31. Завдання 3.

Слайд 32-33. Завдання 4. Згадай відповідні правила та знайди:

Слайд 34. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні