Каталог матеріалів

Урок №14 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Подвоєні букви

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №14. Подвоєні букви

Мета: узагальнити знання учнів про правила подвоєння букв у словах; удосконалити вміння правильно писати слова з подвоєними буквами, пояснювати причини їх подвоєння, розвивати орфографічну грамотність, навички аналізу мовних явищ; удосконалювати уміння знаходити і виправляти орфографічні помилки, виховувати уважність та самостійність у виконанні завдань; формувати мовленнєву культуру.

Очікувані результати: правильно пише слова з подвоєнням та пояснює орфографічні норми, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в словах лівої колонки є подвоєні букви, а правої – немає.

Слайди 9-10. І. Прочитайте текст. У чому його актуальність? Зіставте прочитане з власним життєвим досвідом.

Слайд 11. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 12. І. Спишіть прислів’я, ставлячи на місцях пропусків подані іменники у відповідному відмінку. Кожен іменник ви можете використати пише один раз.

Слайд 13. Розглянь схему.

Слайд 14. Спишіть, утворюючи від іменників, поданих у дужках, прикметники. Підкресліть й обґрунтуйте орфограму «Подвоєні букви». Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Випишіть послідовно, розкриваючи дужки, лише слова з подвоєними буквами.

Слайд 17. І. Запишіть подані іменники в орудному відмінку однини. Обґрунтуйте написання.

Слайд 18. Пригадаймо! Слова іншомовного походження.

Слайд 19. І. Спишіть, розкриваючи дужки. Правильність написання перевірте за орфографічним словником.

Слайди 20-21. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Погода уроку»

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні