Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Характер театральних образів

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №13. Характер театральних образів. Музика в театрі. Дитячий балет. Аналіз музики.

Сприймання: П. Чайковський. «Вальс квітів» із балету «Лускунчик» (у виконанні симфонічного оркестру). Уривок із мультфільму «Лускунчик»: «Вальс квітів» (реж. Б. Степанцев, 1973). Відеофрагменти з балету П. Чайковського «Лускунчик»: «Танець феї Драже», «Танець вівчарів».

Розучування: «Перерва» (сл. Т. Демчук, муз. І. Тарнавської).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Запам’ятайте.

Слайд7. Слово вчителя

Слайд8. Обговоріть.

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11. Запам’ятайте.

Слайд12-14. Слово вчителя

Слайд15. Прослухайте: П. Чайковський. «Вальс квітів» із балету «Лускунчик» (у виконанні симфонічного оркестру).

Слайд16-17. Слово вчителя

Слайд18. Прогляньте уривок із мультфільму «Лускунчик»: «Вальс квітів» (реж. Б. Степанцев, 1973).

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20. Прогляньте Відеофрагменти з балету П. Чайковського «Лускунчик»: «Танець феї Драже».

Слайд21. Прогляньте Відеофрагменти з балету П. Чайковського «Лускунчик»: «Танець вівчарів».

Слайд22. Обговоріть.

Слайд23-25. Об’єднайтесь у три групи. Розгляньте зображення музичних інструментів, які виконують мелодії танців у балеті «Лускунчик» і допомагають створити виразні художні образи завдяки різним тембрам..

Слайд26. Запам’ятайте.

Слайд27. Гра «Балетний спектакль»

Слайд28. Гімнастика для очей

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Прослухайте пісню «Перерва» (слова Т. Демчук, музика

І. Тарнавської).

Слайд31-34. Розучуємо пісню «Перерва».

Слайд35. Виконуємо пісню «Перерва».

Слайд36. Відтворіть разом із друзями ритмічну пульсацію пісні в розмірі 4/4 на маракасах. Скористайтесь запропонованими варіантами ритмічного малюнка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд38. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд39. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні