Каталог матеріалів

Урок №13 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа порозрядно

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 13. Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа порозрядно.

Мета: актуалізувати навички додавання (віднімання) одноцифрового числа або круглого числа до (від) двоцифрового; формувати вміння додавати й віднімання двоцифрові числа способом порозрядного обчислення, розв’язувати прості задачі; вдосконалювати вміння знаходити невідомий компонент дії додавання або віднімання; закріпити уявлення учнів про математичну структуру задач. Що містять співвідношення поєднання частин у ціле або вилучення частини з цілого.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Людина в будь-якому віці повинна мати вміти добре лічити, оскільки життя часто ставить перед нами проблеми, які без обчислення розв’язати неможливо. Сьогодні ми продовжуємо готуватися до майбутнього дорослого життя, а саме зосередимося на вмінні швидко і правильно обчислювати. Які випадки додавання й віднімання ми повторили на попередньому уроці? Який прийом ми застосовували для обчислення? (Порозрядне додавання і віднімання). Сьогодні будемо вдосконалювати це вміння.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Попрацюй із математичними матеріалами «Кружки-намистинки» (Методичний супровід, с.67)

Слайд 3-6. Геометрична хвилинка.

Слайд 7-8. Виконай дії за стрілками.

Слайд 9. Рухлива хвилинка.

Слайд 10-11. Усне опитування.

Слайд 12. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13-14. Усно склади за опорними схемами можливі задачі про учнів у класі.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Закінчи та прокоментуй розв’язування за схемами.

Слайд 17. Прочитай задачу. Добери числове дане, якого бракує, розв’язавши другу задачу. Спробуй ці дві задачі поєднати в одну.

Слайд 18. Встав такі цифри, щоб утворилися істинні рівності.

Слайд 19. Скільки на кресленні трикутників? Скільки чотирикутників?

Слайд 20. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Поясни розв’язування, користуючись схемами.

Слайд 22. Розв’яжи задачу. Перевір правильність розв’язку.

Слайд 23. Розгадай закономірність, за якою складено пари виразів.

  1. Підсумок

Виконай інтерактивне завдання.

Пояснення завдань домашньої роботи

Слайд 24. Знайди значення виразів, користуючись схемами.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні