Каталог матеріалів

Урок №125 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 29. Усне й письмове спілкування. Емоційний стан співрозмовників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №125. РЗМ 29. Усне й письмове спілкування. Емоційний стан співрозмовників

Мета: ознайомити з основними принципами усного та письмового спілкування; розкрити значення емоційного стану співрозмовників у комунікації; розвивати навички визначення та аналізу емоційного стану співрозмовників; виражати власні думки та емоції як усно, так і письмово; формувати навички активного слухання та емпатії; покращувати здатність адекватно реагувати на емоційний стан співрозмовника; виховувати культуру спілкування; підвищувати рівень взаєморозуміння та взаємоповаги між учнями; сприяти розвитку емоційного інтелекту та соціальної компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні принципи та особливості усного і письмового спілкування; розуміє важливість емоційного стану співрозмовників у процесі комунікації; визначає емоційний стан співрозмовників за невербальними сигналами та інтонацією; реагує на емоційний стан співрозмовників; виражає свої емоції та думки в усній та письмовій формі; активно слухає; створює письмові тексти, що враховують емоційний контекст; розуміє важливість емпатії та взаємоповаги в спілкуванні; прагне до ефективного та позитивного спілкування з іншими.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Запам’ятай.

Слайд 9. Прочитайте речення. Назвіть деталі усного спілкування, яких немає в письмовому. Відтворіть фрази, передаючи тональність, жести й міміку.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Прочитайте текст. Переформатуйте його в діалог у чаті. Порівняйте обидві розмови. У чому різниця? Зазначте, що співрозмовниці втрачають, користуючись писемною формою спілкування.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Робота в парах. Прочитайте текст. Передайте живе спілкування співрозмовників за допомогою смс. Чим відрізняються два варіанти однієї розмови? Продовжте розмову, додавши поради, як перетворити будні на чудо.

Слайд 14. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайд 15. Вправа «Мікрофон».

Слайд 16. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 17. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні