Каталог матеріалів

Урок №12 для 3 класу з дизайну і технологій за М. Корнієнко - Прикраси з бісеру. Виготовлення прикраси з бісеру.

 «____»___________.20___ року

Конспект до уроку дизайн та технології з використанням навчального посібника "Я досліджую світ. Частина 2 (Дизайн та технології)". Авторів: Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., Зарецька І.Т.

Урок №12. Прикраси з бісеру. Виготовлення прикраси з бісеру.

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя;

Мета: формування ключових та предметної проектно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими. Виконання елементарних графічних зображень; добір матеріалів за їх властивостями; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу.

Обладнання для учнів: бісер, голка, нитка, ножиці, застібки на браслет.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізація опорних знань

Слайд3. Правила безпеки на уроках дизайну та технологій.

Повідомлення теми і мети уроку

Засвоєння нових знань

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Прикраси з бісеру часто зустрічаються в нашому житті.

Слайд5-8. Виготовлення прикрас із бісеру зародилося 6 тисячоліть тому. Першими їх почали робити єгиптяни з непрозорого скла. Так створювали штучні перли – арабською називалися “бусра”, а в множині “бусер” (намистинки з отворами). Звідси й назва – бісер. Зі штучних перлів плели браслети, намисто, оздоблювали ними одяг. Потім секрети виробництва бісеру прийшли до римлян. А на початку VI століття лідерство у виробництві скла закріпилося за Візантією. З часом було винайдено новий спосіб виготовлення бісеру – видування: майстер із трубки видував трубочку, потім розрізав її особливими ножицями і шліфував. У тих країнах, де виробництво скла ще було таємницею, наприклад, у Франції, бісер виготовляли з дорогоцінних металів – золота і срібла.

Слайд9. Відеодемонстрація практичного змісту уроку.

Слайд10. Фізкультхвилинка.

Слайд11-12. Інструктаж. Правила роботи з пластиліном.

Практична діяльність учнів

Слайд13. Демонстрація інструкційної картки. Робота за поданим планом.

Демонстрація виробів

Слайд14. Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні