Каталог матеріалів

Урок №105 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання складних і складених числівників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №105. Написання складних і складених числівників

 

Мета: ознайомити із правилами написання складних і складених числівників; учити використовувати їх на практиці; розвивати навички виразного та вдумливого читання; творче мислення; розвивати навички розв’язання тестових завдань; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає правила написання складних і складених числівників та використовує їх на практиці; виразно та вдумливо читає текст, знаходить в ньому числівники, працює в групах; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Обміркуйте й підготуйте відповіді на запитання дівчинки.

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Об'єднайтеся в групи за спортивними вподобаннями. Розкажіть про улюблений вид спорту мовою числівників.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Прочитайте текст. Ця інформація вам відома чи нова? Випишіть 5 ключових слів. Поясніть написання вжитих у тексті числівників. Для будь-яких двох придумайте написання з дефісом. Поясніть написання виділених слів.

Слайд 15. Що означають прикметники «дружний» і «дружній»?

Слайд 16. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого, використовуючи різні за будовою числівники.

V. Закріплення вивченого

Слайд 17. Тестове завдання.

Слайд 18. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні