Каталог матеріалів

Урок №10 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Ритми життя. Ритмічні перетворення у мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №10. Ритми життя. Ритмічні перетворення у мистецтві. Ритм і темп у музичному творі.

Сприймання: Й.С. Бах. Ларго з концерту № 5 для фортепіано та струнного оркестру фа мінор (фрагмент), Дж. Россіні. «Тарантела» (фрагмент), Є. Адамцевич. «Запорозький марш» (фрагмент).

Виконання: «Шкільна пора» (сл. і муз. І. Танчака).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Розкажіть.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Запам’ятайте.

Слайд6. Об’єднайтесь у групи. Пригадайте знайомі вам пісні, що звучать у різних темпах. Заспівайте по одному куплету з кожної пісні.

Слайд7. Прослухайте: Й. С. Бах. Ларго з концерту № 5 для фортепіано та струнного оркестру фа мінор (фрагмент).

Слайд8. Виберіть слова, якими можна охарактеризувати швидкість мелодії цього твору.

Слайд9-11. Слово вчителя

Слайд12. Гра «У різних темпах». Об’єднайтесь у дві групи. Одна група крокує під звуки різних музичних фрагментів у відповідних темпах, а інша визначає назви цих темпів. Потім поміняйтесь ролями.

Слайд13. Прослухайте: Дж. Россіні. «Тарантела» (у виконанні симфонічного оркестру; фрагмент).

Слайд14. Запам’ятайте.

Слайд15. Прогляньте відеозапис танцю «Тарантела» під однойменну музику Дж. Россіні (у сучасній обробці).

Слайд16. Гра «Танцювальний марафон»

Слайд17. Слово вчителя

Слайд18. Запам’ятайте.

Слайд19. Уважно розгляньте графічне зображення ритмічного малюнка. Відтворіть його, плескаючи в долоні: спочатку повільно, тоді помірно і нарешті швидко та дуже швидко.

Слайд20. Прослухайте: Є. Адамцевич. «Запорозький марш» (у виконанні оркестру українських народних інструментів; фрагмент).

Слайд21. Слово вчителя

Слайд22. Урок ритмічних вправ онлайн.

Слайд23. Спробуйте повторити рухи, які ви побачили.

Слайд24. Гімнастика для очей

Слайд25. Виконуємо пісню І. Танчака «Шкільна пора» під фонограму.

Слайд26. Об'єднайтесь у дві групи і створіть на шумових інструментах музичний супровід до пісні за поданими ритмічними малюнками.

Слайд27. Придумайте мелодію до цих поетичних рядків і заспівайте свою пісню-вальс друзям.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд29. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд30. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні