Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з музичного мистецтва за Л.М. Масол, Просіною О. В. - Як виникли музика. Від звуків природи до музичних звуків, інструментів.

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №01. Як виникли музика. Від звуків природи до музичних звуків, інструментів. Портрет митця: О. Мессіан

Сприймання: ONUKA «Ватра» (сопілка), Дж. Ласт «Самотній пастух», О. Мессіан. «Екзотичні птахи»

Виконання: О. Янушкевич. «Веселкова пісня».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Розгляньте первісні наскельні малюнки і скульптури.

Слайд9. Пригадайте прослухані в початкових класах п’єси К. Сен-Санса «Зозуля в лісі» з «Карнавалу тварин» та П. Чайковського «Пісня жайворонка» з «Дитячого альбому».

Слайд10-12. До портретної галереї. Олів’є Мессіан

Слайд13. Прослухайте: Олів’є Мессіан. Екзотичні птахи (для фортепіано, ударних і камерного оркестру).

Слайд14. Обговоріть.

Слайд15-19. Слово вчителя

Слайд20. Прослухайте: Джеймс Ласт. Самотній пастух (у виконанні Лео Рохаса).

Слайд21. Прослухайте: ONUKA. Vatra

Слайд22. Обговоріть.

Слайд23. Уявіть, що наші пращури грали на первісних інструментах. Визначте з-поміж зображень ударні, духові, струнні інструменти.

Слайд24. Гімнастика для очей.

Слайд25-26. Слово вчителя

Слайд27. Послухайте «Веселкову пісню» (вірші М. Ясмакової; музика О. Янушкевич).

Слайд28. Обговоріть.

Слайд29. Розучуємо «Веселкову пісню»

Слайд30. Виконуємо «Веселкову пісню».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Мистецька скарбничка

Слайд32. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд33. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд34. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд35. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні