Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Види мистецтва. Художня література як мистецтво слова. Образне слово – першоелемент літератури.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №001. Види мистецтва. Художня література як мистецтво слова. Образне слово – першоелемент літератури

Мета: ознайомити учнів з видами мистецтва; подати відомості про роль художнього слова в житті людини, специфіку художнього образу; вчити порівнювати художню творчість з іншими видами діяльності людини; застосовувати набуті знання для аналізу творів української та зарубіжної літератур; зіставляти специфіку розкриття теми в різних видах мистецтва; усвідомлювати важливість літератури як мистецтва слова в житті людини; створити атмосферу радості, насолоди від творчості, збагачувати словниковий запас дітей; розвивати читацький інтерес.

Очікувані результати: учень розуміє значення і роль художнього слова в житті людини, називає види мистецтва, відрізняє художню творчість від інших видів діяльності людини; визначає основну і другорядну інформацію, важливі деталі в тексті; формулює висновки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. Прочитай звернення від авторів підручника.

Слайд 8. Як працювати з підручником?.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Слово дня.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 11. Словникова робота.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

Слайд 13. Робота з підручником.

Слайд 14. Які види мистецтва заховані на картинках та під QR-кодами? У якому з них ви хотіли б себе спробувати?

Слайд 15. Робота з підручником.

Слайд 16-17. Словникова робота

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Щоб краще зрозуміти, що таке образні слова та як їх зазвичай використовують, прочитай вірш.

Слайд 21. Прочитай аналіз вірша.

Підсумок

Слайд 22-24. Дай відповіді на запитання.

Слайд 25-26. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 27. За допомогою пам’ятки складіть сенкан до слова.

Слайд 28. Сенкан.

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні