Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з етики за Т.В. Мелещенко - Що вивчає «етика»?

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

 

Конспект уроку етики за підручником «Етика». Автори: Мелещенко Т. В., Желіба О. В., Бакка Т. В., Ашортіа Є. Д., Козіна Л. Є. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ

 

Урок № 1. Що вивчає «етика»?

Мета: з’ясувати зміст понять «мораль», «етика»; виявити залежність етики від ідеологічного спрямування суспільства; пояснити особливості поведінки та її наслідки, моральні й етичні цінності, життєва самоідентифікація, добро, зло, моральні норми, патріотизм; вчити робити правильний вибір своєї поведінки, обґрунтувати його та розуміти іншого/іншу; розвивати інтерес до етичного самовиховання, виховувати повагу до людей та оточуючого світу, прагнення до самовдосконалення.

Очікувані результати: учень розуміє та пояснює значення поняття «мораль», «етика»; виявляє залежність етики від ідеологічного спрямування суспільства; знає і розуміє, що таке особливості поведінки та її наслідки, моральні й етичні цінності, життєва самоідентифікація, добро, зло, моральні норми, па тріотизм; вміє пояснити та зробити правильний вибір своєї поведінки, обґрунтувати його та розуміти іншого/іншу; працює в команді, розробляє правила співжиття; мріє стати морально відповідальною людиною.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Мотивація навчальної діяльності. Прочитай діалог. А як ти вважаєш, що таке етика? Що ти знаєш про етику?

Слайд 5. Виконай завдання.

Слайд 6. Дай відповіді на питання.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Граматика етики. Запам’ятай.

Слайд 9. Розглянь схему, прокоментуй зображений алгоритм. Як людину оцінюють за вчинками?

Слайд 10. Граматика етики. Запам’ятай.

Слайд 11. Розглянь схему, на якій вказані цінності. Там є порожні прямокутники. Поміркуй, які ще цінності ти б записав/записала й чому. Поділися ідеями з класом.

Слайд 12. Проблемне питання.

Слайд 13. Перегляньте відео.

Слайд 14. Виконай завдання.

Слайд 15. Колективна робота.

Слайд 16. До кожної літери добери слово, яке означає певну чесноту (наприклад, Ч — чемність). Запиши у зошиті чи запитснику. Порівняй із друзями.

Слайд 17. Виконай завдання.

Слайд 18. Помрікуй. Дай відповіді на питання.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

Слайд 20. Виконай завдання.

Слайд 21. Дай відповіді на питання.

Слайд 22. Помрікуй. Дай відповіді на питання.

Слайд 23. Прочитай прислів’я. Визнач, про які чесноти йдеться.

Слайд 24. Запропонуй 4–5 послідовних кроків, які тобі треба робити, щоб краще розвивати чесноти. Запиши в зошиті чи записнику.

Слайд 25. Створіть малюнок-схему «Світ мого життя».

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексійна мішень.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні