Каталог матеріалів

Урок №99 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання числівників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №99. Відмінювання числівників

Мета: навчити утворювати й використовувати  правильно відмінкові форми числівників; поєднувати правильно числівники з іменниками; пояснювати відмінювання та правопис числівників правилами; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця утворює й використовує  правильно відмінкові форми числівників; поєднує правильно числівники з іменниками; пояснює відмінювання та правопис числівників правилами; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайд 6.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7.  Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Прочитайте текст, перекажіть його, правильно вимовляючи числівники та власні назви. Визначте відмінок, групу числівників за значенням і за будовою. Які особливості відмінювання числівника «один»? Поясніть написання виділених слів. Значення якого фразеологізму можна пояснити, використавши інформацію з тексту?

Слайд 11. Розгляньте таблицю. Сформулюйте за її змістом кілька запитань і дайте на них відповіді.

Слайд 12. Провідміняйте письмово словосполучення один комп'ютер, одна калина, одне кошеня. Позначте закінчення числівників та іменників. Зробіть висновок про особливості вживання числівників у знахідному відмінку однини з іменниками — назвами істот та неістот.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Розгляньте таблицю. Сформулюйте за її змістом кілька запитань і дайте на них відповіді.

Слайди 15-16. Провідміняйте письмово і запишіть словосполучення два спортсмени, дві вази; три гімнастки, три кімнати; чотири дівчини, чотири яблука. Позначте закінчення числівників та іменників.

Слайд 17. Розгляньте таблицю. Зверніть увагу на відмінкові закінчення, зробіть висновок щодо відмінювання числівників.

Слайд 18. За зразком провідміняйте числівники шість, тридцять, шістдесят.

Слайд 19. Запам’ятай.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Тестове завдання.

Слайд 21. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні