Каталог матеріалів

Урок №8 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Числівник

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 8.

Тема. Повторення та узагальнення вивченого. Числівник

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про числівник як частину мови; удосконалити навички відмінювання числівників; пригадати правила поєднання числівників з іменниками; розглянути особливості вживання числівників на позначення часу у різних контекстах; розвивати навички грамотного використання числівників у письмовому та усному мовленні; підвищувати мовну культуру та збагачувати словниковий запас учнів; підготувати до використання числівників у повсякденному житті та в різних мовленнєвих ситуаціях; виховувати уважність та самостійність у процесі навчання.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця правильно відмінює числівники у всіх відмінках та формах, дотримуючись правил; поєднує числівники з іменниками у словосполученнях; розуміє правила вживання числівників на позначення часу; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Відредагуйте та запишіть речення.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте діалог.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Провідміняйте числівники шість і тридцять за наведеним вище зразком.

Слайд 10. Зауважте.

Слайд 11. Перепишіть речення, передавши кількісні показники за допомогою числівників у потрібній відмінковій формі.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Творче завдання. Розгляньте діаграму. Розкажіть про споживання базових продуктів харчування в Україні та Німеччині (усно). Порівнюючи показники, використайте числівники в непрямих відмінках та різні форми ступенів порівняння прикметників (усно).

Слайди 16-18. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати слова.

Закріплення вивченого

Слайди 19-21. Тестові завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні