Каталог матеріалів

Урок №72 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання не з іменниками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №72. Написання НЕ з іменниками

 

Мета: ознайомити із правилами написання НЕ з іменниками; удосконалювати розбирати слова за будовою; вчити розв’язувати тестові завдання; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове), визначати головне та найважливіше в тексті; використовувати правильний варіант слововживання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає правила написання НЕ з іменниками; розбирає слова за будовою; розв’язує тестові завдання; визначає головне та найважливіше в тексті; використовує правильний варіант слововживання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Тестове завдання.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розгляньте схему, доповніть її власними прикладами. Обґрунтуйте написання поданих слів.

Слайд 11. Розберіть подані слова за будовою. Визначте, якою значущою частиною слова є не-. Підкресліть слова, у яких не- впливає на зміну значення слова. Сформулюйте висновок, якого ви дійшли в процесі спостереження.

Слайд 12. Замініть виділені іменники синонімами з префіксом не-. Розкажіть, у яких ситуаціях мовлення можуть бути вжиті дібрані іменники з префіксом не-. Складіть із ними словосполучення.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Доберіть до слів синоніми з префіксом не-. Поясніть написання слів. Складіть речення з будь-якими двома словами.

Слайд 17. Зніміть риску і запишіть відповідно до правил. Визначте рід, число, відмінок та синтаксичну роль виділених іменників. Поясніть значення прислів'їв.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Замініть іменники словами із протилежним значенням, додаючи

префікс не-. Складіть з двома парами слів речення й запишіть їх.

V. Закріплення вивченого

Слайд 20. Тестове завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні