Каталог матеріалів

Урок №7 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 7

Тема. Досліджуємо задачі

Мета: узагальнити й систематизувати поняття задачі; актуалізувати знання нумерації чисел першої сотні, розуміння суті арифметичних дій додавання й віднімання, навички додавання й віднімання в межах 10, поняття задачі, знання її структури; узагальнити й систематизувати уявлення про математичні структури задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого або різницевого порівняння; формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації.

Очікувані результати: здобувач освіти має знання про нумерацію чисел першої сотні, розуміє суть арифметичних дій додавання й віднімання, має навички додавання й віднімання в межах 10, поняття задачі, знання її структури; вміє узагальнювати й систематизувати уявлення про математичні структури задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого або різницевого порівняння.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Математичний диктант.

Слайд 12-20. Усне опитування.

Слайд 21. Рухлива вправа

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація розуміння конкретного змісту арифметичних дій додавання й віднімання; уміння схематично зображувати додавання і віднімання.

Слайд 22. Усна лічба. Завдання 1. Виконай арифметичні дії за стрілками.

Актуалізація поняття задачі.

Слайд 23. Завдання 2. Покажіть на вкладці опорну схему кожної задачі.

Розв'яжи задачі усно. Запиши тільки розв'язання задач.

Слайд 24. Завдання 2. Юрко виділив у задачах ключові слова, виконав короткий запис і схему. Після цього хлопчик зробив висновки. Чи погоджуєшся ти з висновками, які зробив Юрко?

Слайд 25-27. Завдання 2. Обернені задачі.

Слайд 28. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань. Закріплення вивченого.

Узагальнення уявлення про різні поєднання умови і запитання в задачі, математичну структуру задач, закріплення дій, що становлять розв’язування задачі.

Слайд 29. Завдання 3. Перевір, чи правильно виконано короткий запис задачі і схему. Розв'яжи задачу усно. Запиши лише її розв'язання. Наталка виділила в задачі ключові слова та виконала схему. Чи правильні висновки зробила дівчинка?

Слайд 30. Завдання 3. Після розв'язання Тарас виписав числа задачі 10,8, ? . Щоб скласти обернені задачі, він змінив шукане: ?, 8, … і 10, ?, … . Сформулюй обернені задачі, які одержав Тарас. До кожної задачі добери її опорну схему з поданих. Який компонент арифметичної дії є шуканим у кожній задачі?

Слайд 31-32. Завдання 3. Сформулюй обернені задачі, які одержав Тарас.

Слайд 33. Геометрична хвилинка. Яка фігура наступна?

Слайд 34. Завдання 4. Розв'яжи задачу усно. Запий лише її розв'язання. Усно склади і розв'яжи обернену задачу.

Слайд 35. Завдання 4. Таміла вважає, що розв’язати обернену задачу їй допоможуть наведені записи. Чи погоджуєшся ти з дівчинкою.

Слайд 36. Завдання 4. Склади і розв'яжи обернену задачу до поданої.

Слайд 37. Взаємо обернені задачі.

Слайд 38. Завдання 5. Віднови склад числа 10; числа 7.

Слайд 39. Завдання 6. Знайди значення виразів на кілька дій.

Слайд 40. Завдання 7. Полічи, скільки грошей у кожної дитини. У кого грошей більше?

Слайд 41. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 42. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні