Каталог матеріалів

Урок №68 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Способи творення іменників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №68. Способи творення іменників

 

Мета: ознайомити з основними способами творення іменників в українській мові; навчити розпізнавати префіксальний, суфіксальний, префіксально-суфіксальний, безафіксний та спосіб складання; формувати вміння правильно застосовувати знання про способи творення іменників у практичних завданнях і мовленні; розвивати вміння учнів працювати з лінгвістичним матеріалом, знаходити та пояснювати закономірності у словотворенні; сприяти естетичному вихованню через красу слова.

Очікувані результати: учень/учениця розпізнає префіксальний, суфіксальний, префіксально-суфіксальний, безафіксний способи творення іменників; застосовує ці знання у практичних завданнях та у мовленні; знаходить та пояснює закономірності у словотворенні, пов'язані з творенням іменників.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Утворіть від поданих іменників похідні зі зменшено-пестливим значенням. У яких ситуаціях використовують такі слова?

Слайд 10. Утворіть від поданих прикметників іменники. Визначте, що вони означають (людські чесноти, почуття тощо). Продовжте цей перелік 2-3 словами. Знайдіть і підкресліть синоніми. Поясніть, якими відтінками вони різняться. Якби можна було в чарівній крамниці купити такі риси, які з них ви придбали б?

Слайд 11. Визначте частини мови і синтаксичну роль виділених слів. Поясніть, чим зумовлений перехід прикметників в іменники.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Дайте відповідь на поставлене запитання. Визначте спосіб творення виділених слів. Знайдіть у тексті синоніми й антоніми.

Слайд 16. У якій ситуації можуть бути висловлені такі думки? Який варіант вам подобається більше й чому? Що таке різка правда? Чи можна правду сформулювати тактовно? Як саме?

V. Закріплення вивченого

Слайд 17. Тестове завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 18. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні