Каталог матеріалів

Урок №58 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання іменників, що мають лише форму множини

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 58.

Тема. Відмінювання іменників, що мають лише форму множини

Мета: вчити визначати морфологічні ознаки іменника; знаходити множинні іменники в реченні; розвивати навички відмінювання іменників, що вживаються тільки в множині; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає морфологічні ознаки іменника; знаходить множинні іменники в реченні; відмінює іменники, що вживаються тільки в множині; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте. Визначте іменники, які вживаємо тільки у формі множини. Провідміняйте усно один із таких іменників.

Слайд 10. Розгляньте схему. Зробіть висновок щодо відмінювання множинних іменників. Висловіть припущення, як співвіднесені закінчення

називного, давального й орудного відмінків.

Слайд 11. Треба запам'ятати.

Слайд 12. Поставте подані іменники у форму родового відмінка й запишіть їх.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Поставте подані іменники у форму орудного відмінка. Складіть

речення з двома словами.

Слайд 17. Поясніть значення фразеологізмів. Доповніть власними прикладами.

Слайд 18. Запишіть, поставивши подані в дужках іменники в потрібній формі. Позначте закінчення й визначте відмінок.

Слайд 19. Перевір себе.

Слайд 20. Прочитайте текст. Підкресліть іменники, що мають лише форму множини, усно визначте відмінок. Сформулюйте основну думку тексту. Доберіть за змістом тексту двоє уточнювальних запитань.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Тестове завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні