Каталог матеріалів

Урок №49 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання іменників першої відміни

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 49.

Тема. Відмінювання іменників І відміни. Тренувальні вправи

Мета: вчити визначати відміну та групу іменників; розвивати навички відмінювання іменників І відміни; розвивати навички утворення орудного, місцевого відмінків; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає відміну та групу іменників; відмінює іменники І відміни; утворює орудний та місцевий відмінки; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Питання – відповідь.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Прочитайте слова в колонках. За якою ознакою іменники розподілено в колонки? Запишіть іменники 3-ї колонки у формі орудного відмінка однини (ким? чим?).

Слайд 8. Доберіть власні приклади іменників І відміни за зразком.

Слайд 9. Провідміняйте іменники сила, Олена, гривня, Надія, груша, вежа за відмінками в однині та множині за аналогією до наведених у таблиці (уголос).

Слайд 10. Запишіть у формі орудного відмінка однини та родового відмінка множини іменники земля, воля, пісня, Марія, Леся, вежа, площа. Позначте в утворених формах іменників закінчення (за зразком).

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12-13. Щоденні 5.

Слайд 14. Творча майстерня. Прочитайте деформований текст. Утворіть потрібні форми іменників, що в дужках, і запишіть їх.

Слайд 15. Перевір себе.

Слайд 16. Визначте, до якої групи — твердої, м’якої чи мішаної — належать виділені слова, і позначте в них закінчення. Ще раз прочитайте текст і перекажіть його (усно).

Слайд 17. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати іменники у формі називного відмінка множини.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Установіть відповідність.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «РАФТ».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні