Каталог матеріалів

Урок №4 для 3 класу музичного мистецтва за Калініченко О. В. - Троїсті музики СМ: український народний танець «Гречаники»; український народний танець «Картопля» («Плескач»)

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «О. Калініченко, Л. Аристова»

Урок №4. Троїсті музики СМ: український народний танець «Гречаники»; український народний танець «Картопля» («Плескач») ХТД: «Заяча летка-єнька» (муз. і сл. А. Олєйнікової) — виконання пісні з рухами. М/ф «Як козаки наречених визволяли» (фрагмент) М/ф «Буба» (фрагмент)

Мета: визначити поняття «троїсті музики»; поглибити знання учнів про особливості виконання музики народним ансамблем троїстих музик; представити учням музичні інструменти, що входять (можуть входити) до складу «троїстих музик». Розвивати вокально-хорові навички, вміння осмислено та виразно виконувати музичні твори. Виховувати почуття любові до народного мистецтва, пошану до народних звичаїв, любов до народної музики.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-5. Слово вчителя.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Український народний танець «Гречаники».

Слайд8. Український народний танець «Картопля» («Плескач»).

Слайд9. Який характер танців?

Слайд10. Виконай супровід до танців на бубні.

Слайд11. Порівняй українські народні танці з популярним фінським танцем «Летка-єнька», назва якого в перекладі означає «погойдуватися». У чому особливості виконання цього танцю?

Слайд12. М/ф «Як козаки наречених визволяли» (фрагмент).

Слайд13. М/ф «Буба» (фрагмент).

Слайд14. Танець «Летка-єнька» набув такої великої популярності, що його виконують навіть на льоду. Переглянь, як це відбувається.

Слайд15. Які характерні рухи цього танцю? Спробуй їх виконати.

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17-19. Пригадаємо текст пісні «Заяча летка-єнька».

Слайд20. Якими рухами можна супроводжувати її виконання?

Слайд21. Виконання пісні «Заяча летка-єнька» з рухами.

Слайд22. За бажанням підготуйте картки-візитівки «Цимбали», «Бубон», «Скрипка» для лепбука «Музичні інструменти» (на вибір одну картку від групи).

Слайд23. Знайди у мережі Інтернет легенду «Троїсті музики». Прочитай її. Чому музику назвали троїстою? Чому музикантів називають троїстими?

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні