Каталог матеріалів

Урок №10 для 3 класу з математики за Скворцовою С.О., Онопрієнко О.В - Досліджуємо задачі на знаходження невідомого доданка

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 10

Тема. Досліджуємо задачі на знаходження невідомого доданка

Мета: узагальнити й систематизувати уявлення про математичні структури складених задач на знаходження невідомого доданка; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; актуалізувати обчислювальні навички табличного множення та ділення; узагальнити й систематизувати уявлення про задачі на знаходження невідомого доданка, що містять просту задачу на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць, а також уявлення учнів про те, що порядок та види простих задач визначають план розв’язування складеної задачі, шляхом зіставлення задач, визначення впливу відмінностей на розв’язування задачі, зміни умови задачі, відповідно, зміни розв’язання; удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд різними способами: частинами, порозрядно, округленням; застосовувати набуті обчислювальні навички додавання й віднімання, табличного множення та ділення під час обчислення значень виразів, що містять дії різного ступеня та дужки, знаходження невідомого компонента арифметичної дії; здійснювати пропедевтику розуміння залежності значення добутку від зміни одного з множників.

Очікувані результати: здобувачі освіти володіють навичкою табличного множення і ділення, використовуючи її при усному обчисленні виразів. Складають і розв’язують задачі на 2 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач (складені задачі на знаходження невідомого доданка). Обчислюють вирази із застосуванням прийомів усного додавання і віднімання (прийом округлення; порозрядного додавання й віднімання, по частинах). Порівнюють числові вирази; замінюють числовий вираз виразом, що має таке саме значення (тотожні перетворення); порівнюють вирази на основі залежності значення виразу від зміни одного з компонентів; порівнюють вирази логічним способом. Обчислюють значення числових виразів, які містять кілька арифметичних дій одного або різного ступенів без дужок і з дужками. Знаходять значення виразів зі змінною. Розуміють залежність значення виразу зі змінною від значення змінної.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Узагальнення й систематизація вивченого.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-17. Усне опитування.

Слайд 18. Геометрична хвилинка.

Слайд 19. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Узагальнення й систематизація знання видів складених задач на знаходження невідомого доданка.

Слайд 20-22. Завдання 2. За схемами склади задачі 1 і 2 про виноград, який розклали по ящиках. Використай числа 14, 21 і 64. Розв’яжи одержані задачі 1 і 2.

Слайд 23-24. Завдання 2. Зістав одержану задачу 2 із задачею 3. Що змінилося? Як це вплине на розв’язування задачі 3? Розв’яжи задачу 3, користуючись підказками. Зміни умову задачі 3 так, щоб у розв'язуванні одержаної задачі першою була дія віднімання; дія ділення.

Слайд 25-26. Завдання 2. Поясни короткий запис задачі 4. Зістав задачі 2 і 4. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 4? Розбий задачу 4 на прості. Склади план розв’язування задачі 4 і розв’яжи її.

Слайд 27. Рухлива вправа.

застосування навичок додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, додавання й віднімання чисел різними способами: частинами, порозрядно і способом округлення.

Слайд 28-30. Завдання 3. Спробуй знайти значення виразів трьома способами: частинами, порозрядно, округленням.

Порівняння математичних виразів логічним способом.

Слайд 31. Завдання 4. Порівняй вирази. Що цікаве можна помітити?

Обчислення значень виразів на кілька дій із дужками та без дужок.

Слайд 32-34. Завдання 5. Визнач порядок дій і виконай обчислення.

Знаходження значень виразів зі змінною.

Слайд 35. Завдання 6. Знайди значення виразу зі змінною 63 – n : 6, якщо n = 30; n = 18; n = 42.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ІІІ. Пояснення завдань домашньої роботи.

Слайд 37. Робочий зошит № 1, с. 5, № 18

Слайд 38-39. Завдання 18. Обчисли різними способами, користуючись підказками.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 41. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні