Каталог матеріалів

Урок №115-118 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання розповіді про свою мрію.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 115-118. Повторення і закріплення вивченого. Розвиток зв’язного мовлення. Написання розповіді про свою мрію. Тема для спілкування: «Моя заповітна мрія».

Мета: розвивати уміння складати тексти-міркування; удосконалювати уміння висловлювати свої почуття і захоплення, передавати їх у письмовій формі; виховувати любов до рідного слова, народної мудрості, до краси і гармонії навколишнього світу, до рідного краю.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7. Актуалізація знань. Бесіда.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку.

Слайд 9-10. Завдання 1. Поясни, як розумієш поданий вислів. Перевір себе за словником.

Слайд 11. Завдання 2. Розглянь малюнки. Розкажи, про що мріють діти.

Слайд 12. Завдання 3. Візьми інтерв’ю в однокласників і однокласниць.

Розпитай, про що вони мріють.

Слайд 13. Завдання 4. Утворіть дерево ваших мрій. Для цього запишіть одним або кількома словами свою мрію на паперовому кружечку. А потім прикріпіть свої кружечки на дерево, намальоване на дошці.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 5. Розкажи про свою мрію за поданими запитаннями.

Слайд 16. Завдання 6. Запиши свою розповідь. Розпочни із заголовка.

Слайд 17. Завдання 7. Прочитай свою розповідь. Якщо знайдеш помилки — виправ їх.

Слайд 18. Завдання 8. Намалюй кольоровими олівцями ілюстрацію до свого твору.

Слайд 19. Завдання 9. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір однокласникам і однокласницям. Запитай, чи сподобалась їм твоя розповідь, які побажання вони хотіли б тобі висловити.

Слайд 20. Завдання 10. Працюючи в цьому зошиті ти малював/малювала словами й олівцями. Що тобі більше подобається — бути письменником/ письменницею чи художником/художницею? Напиши про це.

Слайд 21. Завдання 11. Незабаром літні канікули. Намалюй, як мрієш їх провести.

Слайд 22-23. Зразки творів «Моя мрія».

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні