Каталог матеріалів

Урок №112 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 112. Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Миколка, Вітя і цуцик»

Мета: вчити складати план, писати стислий переказ; удосконалювати уміння висловлювати свої почуття і захоплення, передавати їх у письмовій формі; виховувати любов до рідного слова, до краси і гармонії навколишнього світу, до рідного краю.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7-9. Актуалізація знань.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку.

Слайд 11-12. Завдання 1. Послухайте текст.

Слайд 13. Завдання 2-3. Значення яких слів тобі незрозуміло? Поясни, як розумієш значення поданих слів. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 14. Завдання 4. Разом з однокласниками й однокласницями проведіть гру «Мікрофон» – по черзі, ніби в мікрофон, дайте відповіді на подані запитання.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 5. Послухай текст ще раз. Визнач, скільки частин він має.

Слайд 17. Завдання 6. Склади і запиши план тексту.

Слайд 18. Завдання 7. Випиши з тексту слова, які автор використав, щоб уникнути повторення слова цуцик. Використай їх у своєму переказі.

Слайд 19. Завдання 8. Перекажи усно текст за складеним планом. У кінці переказу поясни, чому, на твою думку, цуцик побіг до Віті.

Слайд 20. Завдання 9. Приготуйся записати переказ тексту. Зверни увагу, як пишуться подані слова.

Слайд 21. Згадай, як писати переказ.

Слайд 22. Завдання 10. Прочитай свій переказ. Якщо знайдеш помилки –

виправ їх.

Слайд 23. Завдання 11. Прочитай свій переказ. Якщо знайдеш помилки –

виправ їх.

Слайд 24. Завдання 12. Намалюй кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого переказу.

Слайд 25. Завдання 13. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій переказ однокласникам і однокласницям. Запитай, які побажання вони хотіли б тобі висловити.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні