Каталог матеріалів

Урок №108 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Складаю есе

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 108. Складаю есе

Мета: продовжувати вчити розрізняти різновиди текстів; вчити складати есе; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-10.  Вправа 1. Прочитай повідомлення про країну, якою віртуально подорожував Щебетунчик. Що тебе зацікавило чи здивувало в ньому? Визнач тип цього тексту.

Слайд 11.  Вправа 2. Спиши з тексту про Бразилію абзац, який тобі найбільше сподобався. Спочатку добери заголовок до нього. Підкресли прикметники хвилястою лінією.

Слайд 12-13.  Вправа 3. Прочитай текст про бажання Щебетунчика. Визнач, що він написав — розповідь, опис, міркування чи есе. Можеш скористатися правилом.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Вправа 4. Яке в тебе є бажання або мрія? Напиши про це есе. Розпочни із заголовка.

Слайд 17. Інформація про Бразилію.

Слайд 18. Вправа 5. Прочитай імена бразильських друзів Щебетунчика. Запиши ці слова і побудуй їхні звукові схеми.

Слайд 19. Вправа 6. Бразильці розмовляють португальською мовою. Прочитай, як звучать ввічливі слова цією мовою.

Слайд 20-22. Вправа 7. Прочитай інформацію про бразильців. Що нового ти дізнався/дізналася про них?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні