Каталог матеріалів

Урок №94 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Встановлюю зв’язок слів у реченні

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 94. Встановлюю зв'язок слів у реченні

Мета: вчити встановлювати зв'язок слів у реченні; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Літак».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7-8.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 9.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10-11.  Вправа 1. Прочитай слова, пов’язані з країною, якою віртуально подорожувала Читалочка. Склади назву цієї країни з виділених букв. Знайди цю країну на карті.

Слайд 12-13.  Вправа 2. Прочитай повідомлення Читалочки про Туніс. Про що ти дізнаєшся вперше?

Слайд 14.  Вправа 3. Випиши з тексту про Туніс виділені речення. Підкресли головні члени.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Вправа 4. Допоможи Ґаджикові дати відповіді на подані запитання. Перевір себе за правилом.

Слайд 18. Інформація про Туніс.

Слайд 19-22. Вправа 5. Прочитай інформацію. Поясни, чим метро Тунісу відрізняється від київського. Спиши речення. Підкресли їхні граматичні основи. Утвори словосполучення зі слів поданих речень і запиши за зразком.

Слайд 23. Вправа 6. Що ти знаєш про метро? Чи доводилося тобі їздити в метро? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 24. Вправа 7. Читалочка познайомилася з туніськими школярами. Прочитай і запиши їхні імена, поділяючи на склади для переносу.

Слайд 25. Вправа 8. Офіційна мова в Тунісі така сама, як у Єгипті. Пригадай, яка це мова. Знайди і прочитай на с. 127, як звучать цією мовою подані ввічливі вислови.

Слайд 26-27. Вправа 9. Склади речення про свою рідну мову за поданою схемою і запиши. Утвори з його слів словосполучення, поставивши питання від головного слова до залежного.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 30-34. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні