Каталог матеріалів

Урок №91 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання розмірковування на задану тему.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 91. Розвиток зв’язного мовлення. Написання розмірковування на задану тему. Тема для спілкування: «Розмірковую про рідний край»

 

Мета: формувати в учнів розуміння про велику і малу батьківщину; розвивати уміння будувати текст-міркування; удосконалювати уміння висловлювати свої почуття і захоплення, передавати їх у письмовій формі; виховувати любов до рідного слова, народної мудрості, до краси і гармонії навколишнього світу, до рідного краю.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7. Актуалізація знань. Відгадування загадок.

Слайд 8-10. Актуалізація знань. Бесіда.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку.

Слайд 12. Завдання 1. БАТЬКІВЩИНА. Поясніть, від якого слова утворилось подане слово. Що воно означає?

Слайд 13. Завдання 2. Пригадайте, у яких випадках слово батьківщина пишеться з малої букви, а в яких з великої.

Слайд 14-16. Бесіда.

Слайд 17. Завдання 2.

Слайд 18. Завдання 3. Прочитай тему твору, який ти будеш сьогодні писати. Як думаєш, про яку батьківщину треба розповідати?

Слайд 19. Завдання 4. Прочитай прислів'я. Поясни, як розумієш його значення.

Слайд 20. Завдання 5. Добери й запиши близькі за значенням слова до слова батьківщина.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22. Завдання 6. Розкажи, що ти називаєш своєю малою батьківщиною.

Слайд 23. Завдання 7. Прочитай слова у словниковій скарбниці, Підкресли ті, які називають твоє ставлення до своєї батьківщини.

Слайд 24. Завдання 8. Чи любиш ти свою батьківщину? Розкажи

чому.

Слайд 25. Завдання 9. Поясни, як розумієш прислів'я. ЛЮБИ БАТЬКІВЩИНУ НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ.

Слайд 26. Вправа 10. Проведіть гру «Мікрофон» – по черзі дайте коротку відповідь на подане запитання. Що ти зробив/зробила корисного для своєї батьківщини або мрієш зробити?

Слайд 27. Завдання 11. Побудуй усно твір-міркування «Чому я люблю свою батьківщину». Можеш скористатися поданими запитаннями.

Слайд 28. Завдання 12. Запиши свій твір. Розпочни із заголовка.

Слайд 29. Завдання 13. Прочитай свій твір. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 30. Завдання 14. Намалюйте кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого твору.

Слайд 31. Завдання 15. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір однокласникам і однокласницям. Запитай, чи сподобалась їм твоя розповідь, які побажання вони хотіли б тобі висловити.

Слайд 32. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 33. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні