Каталог матеріалів

Урок №87-88 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю прислівники. Закріплення і застосування знань про прислівник

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 87-88. Утворюю прислівники. Закріплення і застосування знань про прислівники

Мета: вчити розрізняти прислівники в тексті, правильно їх записувати, утворювати прислівник від інших частин мови; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Літак».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9.  Вправа 1. Допоможи Щебетунчикові утворити прислівники з префіксом в- від поданих слів. Запиши їх і познач префікси.

Слайд 10-11.  Вправа 2. Позмагайся із сусідом/сусідкою по парті: хто більше добере прислівників, які відповідають на питання коли? й починаються на що-. Запиши свої прислівники.

Слайд 12-13.  Вправа 3. Допоможи Читалочці утворити прислівники з префіксом на- від поданих слів. Із двома з утворених слів склади і запиши речення.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-17. Вправа 4. Допоможи Родзинці утворити прислівники з префіксом з- або с- від поданих слів. Запиши їх і познач префікс. Поясни, коли вживаємо префікс с-, а коли — з-.

Слайд 18-20. Вправа 5. Прочитай повідомлення Родзинки. Утвори прислівники від виділених слів і запиши. Із двома з утворених прислівників склади й запиши речення.

Слайд 21. Вправа 6. Родзинці цікаво, що тебе найбільше захопило або здивувало під час віртуальної подорожі Австралією. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 22. Вправа 7. Ґаджик хоче перевірити, що ти знаєш про прислівники. Дай відповіді на його запитання.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні