Каталог матеріалів

Урок №84 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 84. Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Бурулька»

 

Мета: вчити учнів писати переказ за самостійно складеним планом, висловлювати власні думки у письмовій формі, будувати діалог на задану тему; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру поведінки, дружелюбність, бажання відповідати на погані вчинки людей добром; вчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати розповіді за поданими запитаннями, самостійно складати план; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7-8. Актуалізація знань. Відгадування загадок.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку.

Слайд 10-11. Завдання 1. Прослухайте текст. Читання тексту вчителем.

Слайд 12-13. Завдання 2. Поясни, як ви розумієте значення поданих слів і висловів.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Разом з однокласниками й однокласницями проведіть гру «Мікрофон» – по черзі, ніби в мікрофон, дайте відповіді на подані запитання.

Слайд 16. Завдання 4. Послухай текст ще раз. Визнач, скільки частин він має.

Слайд 17. Завдання 5. Склади і запиши план тексту.

Слайд 18. Завдання 6. Перекажи усно текст за складеним планом. У кінці переказу розкажи, чи звертаєш ти увагу на бурульки на дахах. Як оминаєш небезпеку?

Слайд 19. Завдання 7. Приготуйся записати переказ тексту. Зверни увагу, як пишуться подані слова.

Слайд 20. Згадай, як писати переказ.

Слайд 21. Завдання 8. Запиши переказ тексту за складеним планом. Розпочни із заголовка. У кінці запиши, як ти ставишся до бурульок на дахах.

Слайд 22. Завдання 9. Прочитай свою розповідь. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 23. Завдання 10. Намалюйте кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого переказу.

Слайд 24. Завдання 11. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій переказ однокласникам і однокласницям. Запитай, чи сподобалась їм твоя розповідь, які побажання вони хотіли б тобі висловити.

Слайд 25. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 26. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні