Каталог матеріалів

Урок №52-53 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розбираю прикметник як частину мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 52-53. Розбираю прикметник як частину мови. Закріплення і застосування знань про прикметник

Мета: вчити розбирати прикметник як частину мови; закріпити знання про прикметник; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-8.  Вправа 1. Прочитай уривок з давньогрецького міфу, який сподобався Щебетунчикові. Яким ти уявляєш собі Посейдона? Опиши його прикметниками.

Слайд 9-10.  Вправа 2. Випиши з тексту про Посейдона виділене речення. Підкресли в ньому прикметники. Познач над кожним його відмінок. Підкреслене в тексті слово розбери усно за поданим зразком.

Слайд 11.  Зразок розбору прикметника:

Слайд 12. Розбір прикметника: грізним.

Слайд 13-14. Вправа 3. Щебетунчик дізнався, як святкують Новий рік у Греції. Прочитай і ти. Які грецькі традиції тобі подобаються?

Слайд 15. Вправа 4. Спиши виділені частини тексту з попереднього завдання, вставивши пропущені орфограми. Підкресли прикметники. Познач над кожним його відмінок.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Вправа 5. Разом із сусідом/сусідкою по парті зробіть усно розбір прикметників, підкреслених у тексті про Новий рік. ІІІ. Заключна частина.

Слайд 19-21. Вправа 6. Чого ти чекаєш від Нового року? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 22-23. Вправа 7. Прочитай уривок із міфу, який сподобався Читалочці. Якою ти уявляєш Артеміду? Добери якомога більше прикметників, якими можна її описати.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні